Zjednoczeni Łowęcice - Błękitni Gniechowice 1:5 (0:3)!

Bardzo ważną wygraną zanotowali piłkarze Gniechowic w spotkaniu 12 kolejki A klasy. W meczu rozegranym w Łowęcicach, podopieczni trenera Urycza potrafili wytrącić z rąk Zjednoczonych wszystkie atuty i rozbili rywala aż 5:1. Bramki dla zwycięzców strzelali kolejno: Kamil Kuriata, Arkadiusz Musisz, Łukasz Schabik, Karol Domagała oraz Sebastian Barzycki z rzutu karnego. Przewagę Błękitnych w boiskowych poczynaniach widać było szczególnie w pierwszej połowie meczu. W drugiej części spotkania była już umiejętna obrona wyniku i próby wyprowadzania kontrataków. Rozmiary wygranej mogą nieco zaskakiwać, gdyż Zjednoczeni przed tygodniem pokonali Parasol na trudnym terenie we Wrocławiu i wydawało się że po słabym początku sezonu rozpoczną marsz w górę tabeli. Jak widać mecz meczowi nierówny. Na kolejkę przed końcem rundy jesiennej Błękitni pozostają na 13 miejscu w tabeli, ale różnice punktowe między ekipami w środku i w dole stawki są minimalne.

Wygląda na to, że w grze Gniechowic w końcu coś ''zaskoczyło'' i to coś pozwala odnosić upragnione zwycięstwa. Jeżeli w spotkaniu z Pogonią Miękinia zgarniemy komplet punktów, przerwę zimową spędzimy na miejscu gwarantującym utrzymanie. Na ten mecz zapraszamy w najbliższą niedzielę o godzinie 11.00 na boisko do Gniechowic!